Jak zdać egzamin na kategorię B za pierwszym podejściem w Bydgoszczy? Szkoła jazdy „Od A do Zet” ujawnia sekret sukcesu w WORD-zie
Jak zdać egzamin na kategorię B za pierwszym podejściem w Bydgoszczy? Szkoła jazdy „Od A do Zet” ujawnia sekret sukcesu w WORD-zie
Dwie koleżanki, Ola i Jagoda, rozpoczęły kurs na kategorię B w tej samej szkole jazdy w Bydgoszczy. Obie pragnęły zdać prawko za pierwszym podejściem, ale tylko jedna z nich miała do tego predyspozycje.
Ola chwytała wszystko w lot, nauka szła jej jak na zawołanie. Teorię opanowała sama, w zaciszu domowym, a praktyka przychodziła jej tak, jakby urodziła się za kółkiem.
Jagoda natomiast, delikatnie rzecz ujmując, nie dawała nadziei na zdanie prawka za pierwszym podejściem. Szczerze powiedziawszy, to nie dawała nadziei nawet na zdanie za dziesiątym. Dziewczyna myliła hamulec z gazem, a biegi zmieniała tak ciężko jak w ciągniku.
Obie przystąpiły do egzaminu tego samego dnia. Było to ich pierwsze podejście. Gdy więc Jagoda zdała z marszu, szef szkoły myślał, że Oli pójdzie równie dobrze. Mylił się, i to bardzo…
Jakim cudem nieporadna Jagoda zdała za pierwszym podejściem, a zdolna Ola musiała podchodzić trzykrotnie do egzaminu w WORD-zie? Odpowiedź kryje się poniżej.
1. Szkoła jazdy z Bydgoszczy wyjaśnia, jak się przygotować na egzamin teoretyczny
Oto cztery kluczowe kwestie, o których warto pamiętać w czasie przygotowań:
- Udział w wykładach. Warto nie tylko słuchać z uwagą wykładowcy, który wyłuszcza najważniejsze zagadnienia przydatne na egzaminie oraz w czasie jazdy, ale także trzeba brać aktywny udział w zajęciach, zadawać pytania dotyczące kwestii, których jeszcze się nie rozumie.
- Rozwiązywanie testów. Ważne jest, aby rozwiązywać je w trybie nauki, a nie egzaminu. W ten sposób unikniemy sytuacji, że nie trafimy na jakiś zestaw pytań. Oprócz tego przerobienie wszystkich testów jest konieczne przed pierwszą jazdą, dzięki czemu nauka idzie sprawniej.
- Nauka z podręcznika. Darmowy podręcznik nie jest po to, aby pokrył go kurz na regale. Warto go przeczytać choć raz, od deski do deski.
- Wiara góry przenosi. Skoro przerobiliśmy wszystkie pytania testowe, przeczytaliśmy podręcznik, słuchaliśmy uważnie wykładowcy, a testy w trybie egzaminu wychodzą nam za każdym podejściem, to dlaczego ma nam się nie udać w czasie egzaminu w WORD-zie? Uda się bez wątpienia!
2. Szkoła jazdy z Bydgoszczy wyjaśnia, jak się przygotować na egzamin praktyczny
Jeśli zadbamy o poniższe kwestie, znacznie zwiększymy szanse na zdanie za pierwszym podejściem:
- Dyscyplina. Warto być na czas. Wystarczy, że za każdym razem spóźnimy się na jazdy tylko 5 minut, a w ciągu 15 spotkań uzbieramy aż 75 minut, których nie wykorzystaliśmy…
- Zaufanie. Powinno się wybrać instruktora, któremu można zaufać, aby sumiennie realizować jego polecenia.
- Wytrwałość. Jak powiedział klasyk: „Nie od razu Bydgoszcz zbudowano”. Warto pamiętać, że nie wszystko wychodzi od razu. Dlatego trzeba dać sobie czas i wytrwale kroczyć do przodu, kilometr za kilometrem.
- Kultura. Należy zadbać o wygodny — w granicach rozsądku — ubiór, zarówno w czasie nauki jazdy, jak i na egzaminie.
- Notatki. Zapisywanie swoich błędów, na które zwraca uwagę instruktor, aby nad nimi pracować, jest jak najbardziej pomocne w nauce jazdy.
- Pokora. Obok wytrwałości jest najważniejszą cechą kursanta. Szczególnie przydaje się w czasie egzaminu, gdy musimy wysłuchać uwag egzaminatora: przyjmijmy je z pokorą, bez zbędnego wykłócania się.
3. Szkoła jazdy z Bydgoszczy wskazuje, o jakiej porze roku czy dnia najlepiej zdawać praktykę, aby zwiększyć szansę na zdanie
Warto zdawać o tej samej porze dnia czy roku, w jakiej robiło się kurs na prawo jazdy. Ważne jest to, aby mieć podobne warunki do tych, które się miało w czasie szkolenia. Jest to najważniejsza zasada, gdyż sama pora roku czy dnia nie ma aż tak wielkiego znaczenia, ponieważ każda z nich ma swoje plusy i minusy.
4. Jak opanować stres przed egzaminem w WORD-zie, aby zdać prawo jazdy za pierwszym podejściem?
Nie da się całkowicie usunąć stresu z naszego życia. Co najwyżej możemy uczynić go naszym sprzymierzeńcem. Aby tak się stało, trzeba zadbać o wszystkie sfery naszego życia, pamiętając, że człowiek to jedność psycho- fizyczno-duchowa.
- Ruch. Nie ma znaczenia, co się wybierze: bieganie, długi spacer, siatkówkę, pływanie czy rower… Dzięki aktywności fizycznej nie tylko dotleni się mózg i da się wytchnienie umysłowi, ale także obniży się poziom kortyzolu i adrenaliny, czyli hormonów działających paraliżująco na nasz organizm. Tym samym znacznie poprawi się nastrój, gdyż ćwiczenia fizyczne stymulują wydzielanie endorfin i serotoniny, czyli hormonów szczęścia.
- Sen. Siedem czy osiem godzin snu pozwoli na to, aby nie tylko ogarnąć stres, ale także w czasie nauki lepiej przyswoić informacje, które są lepiej utrwalane w czasie zdrowego wypoczynku. Warto o tym pamiętać, aby dwie godziny przed snem nie korzystać z ekranów: smartfonów czy komputera, gdyż dopiero po dwóch godzinach od ich używania umysł jest w stanie zasnąć. Tak więc jeśli pójdzie się spać o 22.00, a chwilę wcześniej korzystało się ze smartfona, to umysł zaśnie dopiero o 24.00… czyli nie będzie ośmiu godzin snu, ale sześć.
- Dieta. Jeśli będzie się lało ropę do benzyniaka, to auto nie ruszy. Podobnie jest z człowiekiem. Warto więc jeść lekkie posiłki z dużą ilością warzyw, unikając fast foodów, słodyczy, tłustych potraw czy energetycznych napojów z kofeiną. Należy pić dużo wody, małymi łyczkami, aby lepiej się wchłaniała. Niedobór magnezu może wywołać objawy stresu, więc warto o niego zadbać. Ponadto pokarmy powinny być bogate w witaminy z grupy B i żelazo.
- Luzik. Nie warto wchodzić na fora czy grupy w mediach społecznościowych, na których kursanci prześcigają się w tworzeniu strasznych historii o tym, jak ciężko jest zdać egzamin. Także przed samym egzaminem w WORD-zie nie warto słuchać ludzi, którzy w poczekalni podkręcają atmosferę. OK, warto być prędzej, ale niekoniecznie w dusznej atmosferze poczekalni…
- Oddech. Niezwykle pomocne w poskromieniu paraliżującego stresu mogą się okazać techniki relaksacyjne i oddechowe. Można je praktykować chociażby w czasie modlitwy szeptanej czy medytacji. Dzięki nim ustabilizuje się oddech, co pozytywnie wpłynie na rozprężenie. Szczególnie mogą się one okazać pomocne w czasie egzaminu praktycznego, gdy będziemy za kółkiem w towarzystwie egzaminatora.
5. Co jest najważniejszym czynnikiem gwarantującym zdobycie prawa jazdy za pierwszym podejściem?
Jest nim posiadana wiedza oraz umiejętność przełożenia jej na praktykę na drodze. Znajomość zasad pierwszeństwa i przepisów drogowych jest kluczowym warunkiem, bez którego nie wyobrażamy sobie bezpiecznego przemieszczania się po polskich drogach.
Łatwo powiedzieć, ale trudniej zrobić. Jak więc zdobyć rzetelną wiedzę, a potem przekuć ją na praktykę? Otóż odpowiedź jest banalna w swej prostocie: po prostu trzeba wybrać świetną szkołę jazdy z Bydgoszczy, która pomoże nam to osiągnąć.
Jak zdać za pierwszym podejściem egzamin w WORD-zie?
Wróćmy do historii Oli i Jagody. Dlaczego jedna z nich, ta teoretycznie zdolniejsza, musiała podchodzić do egzaminu trzykrotnie, a ta mniej zdolna zdała za pierwszym podejściem?
Obie kursantki wybrały tę samą szkołę jazdy, więc startowały z tego samego poziomu kursu. Jeśli nie w OSK z Bydgoszczy, to gdzie kryła się różnica w efekcie ich szkolenia?
Otóż decydującym czynnikiem było podejście obu dziewczyn do szkolenia i egzaminu. Ola była zdolna i pewna siebie, brakowało jej jednak pokory, i to do tego stopnia, że myślała, iż prawko ma już w kieszeni. Tym samym nie przykładała się aż tak jak Jagoda.
Ta ostatnia była pokorna i zaangażowana w kurs. Wytrwale rozwiązywała testy, uczyła się dzień w dzień, sumiennie wykonywała polecenia instruktora i robiła wszystko, co było w jej mocy, aby jak najlepiej przygotować się do egzaminu.
Efekty przerosły jej najśmielsze marzenia. Dzięki pomocy szkoły jazdy „Od A do Zet” z Bydgoszczy Jagoda nie tylko zdała za pierwszym podejściem, ale także świetnie przygotowała się do jazdy po polskich drogach…